חרדה ממקומות סגורים 

פחד הינו תגובה טבעית ורצויה לנו. אם לא היינו מפחדים מגורמים מסוכנים, היינו מכניסים את עצמנו למצבים מסוכנים. אך יש הבדל בין פחד שהוא טבעי ורצוי לבין חרדה, שמשתלטת על החיים וגורמת למצבים מפריעים. חרדה ממקומות סגורים, למשל, עלולה לגרום לאנשים לוותר על מקום עבודה או לחשוש מכניסה למעלית. חרדה ממעליות יכולה להיות קיצונית כל כך עד שהאדם ירגיש דפיקות לב גם אם רק ייראה מעלית או אפילו תמונה של מעלית. יש מגוון רחב של חרדות והחשוב הוא שבהכל ניתן לטפל. אם אתם סובלים מדברים כגון חרדה ממקומות פתוחים או אולי חרדה מנאום בפני קהל, יש טיפולים ממוקדים שיכולים לעזור. טליה לוי טיטיון מטפלת מוסכמת (פסיכולוגית קלינית) מסייעת למטופלים ומעניקה כלים להתגבר גם על חרדה ממקומות סגורים.

חרדה ממעליות

אנשים שסובלים מחרדות, חרדה ממקומות סגורים או להפך, חרדה ממקומות פתוחים אינם אנשים לא רציונליים. בהם בהחלט יכולים לדעת היטב כי בהיגיון אין סיבה לחשוש. אבל החרדה מגיעה ממקום עמוק יותר. חרדה ממעליות יכולה לנבוע מטראומה בגיל הילדות. חרדה מנאום בפני קהל יכולה לנבוע מחוויה קודמת לא נעימה. אבל טיפול לא מחפש דווקא את הגורם שהביא לאותה חרדה ממקומות סגורים, למשל. הטיפול נועד לפרק את החרדה, לנטרל אותה, לאפשר התמודדות המבוססת על התנסות מדורגת, דמיון מודרך או היפנוזה.

חרדה ממקומות פתוחים

אם חשבתם כי חרדה ממקומות סגורים או חרדה ממקומות פתוחים הם מחלות נפש, עליכם לדעת כי אין זה כך. אין שום קשר בעולם בין חרדה ממעליות לבין הפרעה נפשית. זה לא קשור לסכיזופרניה, זה לא קשור להפרעה דו קוטבית וגם אין שום קשר לדיכאון. חרדה מנאום בפני קהל יכולה להפריע לאדם נורמטיבי לחלוטין, שבכל היבט אחר של חייו נחשב למתפקד או אפילו מצליח. חרדה ממקומות סגורים יכולה בהחלט לתקוף גם אנשים בעלי איי קיו גבוה. העיקר הוא להבין שאין שום צורך להתבייש ואין צורך להתחבא. אפשר לטפל. כדאי לטפל. חשוב לטפל.

חרדה מנאום בפני קהל

חשוב לכם להתגבר על הקושי ולא לחוש יותר חרדות? חרדה ממקומות סגורים או חרדה ממעליות, לא משנה מה, טליה לוי טיטיון כבר טיפלה באין ספור מטופלים. מטופלים רבים כבר נמצאים אחרי התהליך שבו חרדה ממקומות פתוחים נעלמה או לכל הפחות נמצאת בשליטה. אנשי עסקים התגברו על חרדה מנאום בפני קהל ומטופלים למדו כיצד ממוססים חרדה ממקומות סגורים. גם אתם יכולים.