חוות דעת פסיכולוגית 

לחוות דעת של אנשי מקצוע בבריאות הנפש הינה בעלת משקל. חוות דעת של אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש עשוי להידרש במגוון מקרים, עבור ילדים, בני נוער ובוגרים. למשל, חוות דעת פסיכולוגית עשויה להתבקש בתור חוו"ד פסיכולוגית לאוניברסיטה. חוות דעת פסיכולוגית לאוניברסיטה או חוות דעת פסיכולוגית לבית ספר יתאימו כאשר על הפרק שוקלים מתן הקלות שונות על רקע לימודי. חוות הדעת יכולה לבוא בשל יוזמה של הורים, מורים, מחנכים או גורמים אחרים. כמו כן, חוות דעת פסיכולוגית עשויה להידרש מטעמים משפטיים, על ידי בית המשפט. זקוקים לטיפול או חוות דעת? תוכלו לפנות לטליה לוי טיטיון פסיכולוגית קלינית מוסכמת ומרצה לפסיכולוגיה. מטפלת גם בדמיון מודרך וכן בהיפנוזה (למשל טיפול בכאב).

חוו"ד פסיכולוגית לאוניברסיטה

חוות דעת פסיכולוגית עשויה להשפיע רבות על עתידו של פלוני או אלמונית. חוו"ד פסיכולוגית לאוניברסיטה עשויה לקבוע למשל האם מועמד ללימודים אכן ראוי ללמוד מקצוע מסוים. חוות דעת פסיכולוגית לאוניברסיטה עשויה להשפיע למשל על קבלה שלא מן המניין, של ילד כשרוני ללימודים בגיל צעיר. חוות דעת פסיכולוגית לבית ספר יכולה לאפשר מתן הקלות לימודיות לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז. חוות דעת פסיכולוגית לכל גורם, חינוכי או אחר, חייבת להיות מנומקת, מפורטת ומקצועית.

חוות דעת פסיכולוגית לאוניברסיטה

חוות דעת פסיכולוגית תינתן אך ורק על ידי פסיכולוג או פסיכולוגית בעלי הכשרה וניסיון קליני מספקים. חוו"ד פסיכולוגית לאוניברסיטה או חוות דעת פסיכולוגית לבית ספר עשויה לכלול המלצות שונות, על סמך ניתוח מקצועי והתרשמות מקצועית. חוות דעת פסיכולוגית לגורמים חינוך או לכל גורם אחר תנוסח בצורה מפורטת, בהירה, מקצועית וללא משוא פנים. חוות דעת פסיכולוגית לאוניברסיטה, טיפול פסיכולוגי, טיפול קוגניטיבי או בפסיכולוגיה חיובית – בכל אלה ועוד הנכם מוזמנים לפנות לטליה לוי טיטיון.

חוות דעת פסיכולוגית לבית ספר

חוות דעת פסיכולוגית ניתנת לאחר מפגש עם הילד או המבוגר, לשיחה מעמיקה ויותר מכך. פעמים רבות, חוו"ד פסיכולוגית לאוניברסיטה נועדה להשלים התרשמות בעקבות מבחנים או ציוני מכינות. חוות דעת פסיכולוגית לאוניברסיטה או חוות דעת פסיכולוגית לבית ספר עשויים לכלול מבחני ביצוע שונים, מבדקי אינטליגנציה, מבחנים לבדיקת יכולות באשכולות ידע שונים (הסקת מסקנות, כתיבה, שפה, כושר ביטוי, חשבון). חוות דעת פסיכולוגית עשויה להידרש גם לגורמים רשמיים מחוץ למוסדות החינוך. למשל, לרשויות הרווחה או לרשויות החוק. בהתאם ובהמשך לחוות הדעת, ניתן אם רוצים להיעזר גם בייעוץ פסיכולוגי, טיפול קצר או ארוך טווח.