אבחון פסיכודידקטי 

פסיכולוגים עוסקים לא רק בסיוע לאנשים הסובלים מחרדות, לסובלים מהפרעות אכילה, לאנשים שחוו טראומות. ישנם פסיכולוגים אשר עוסקים בהערכה, למשל בהיבט הדידקטי. אבחון פסיכודידקטי או אבחון פסיכודיאגנוסטי יכול לבדוק האם ילד (או מבוגר) סובלים למשל מקשיי למידה או לקויות למידה. זהו אבחון פסיכולוגי מאוד מיוחד ולשם כך צריך לגשת אל פסיכולוגית קלינית תל אביב, בעלת ידע והכשרה בתחום זה, של אבחון פסיכודידקטי. אם חיפשתם אשת מקצוע מעולה, פסיכולוגית עתירת ניסיון, טליה לוי טיטיון תקבל אתכם לצרכי אבחון או לצרכי טיפול.

אבחון פסיכודיאגנוסטי

אבחון פסיכודידקטי או אבחון פסיכודיאגנוסטי לא נועדו לבדוק האם יש לכם בעיה פסיכולוגית או רגשית בפני עצמה. יש כמובן אבחון פסיכולוגי קליני מסוג זה ואכן, פסיכולוגית קלינית תל אביב יכולה לזהות מצבים שבהם ישנה הפרעה התנהגותית ופסיכולוגית שאיננה קשורה לתחום הלימודי. אבחון פסיכודידקטי מתייחס אומנם גם למצב רגשי, אך המטרה המרכזית היא לבדוק את התחום הלימודי דידקטי. לפי התוצאות שמתקבלות באבחון זה ניתן למצוא פתרונות או מסגות מתאימות.

אבחון פסיכולוגי

אבחון פסיכודידקטי איננו אבחון פסיכולוגי שלוקח שנים ארוכות. אבחון פסיכודיאגנוסטי הינו ממוקד יותר ותכליתי מאוד. הוא נעשה בעזרת מבדקים שפותחו במיוחד לצורך העניין. פסיכולוגית קלינית תל אביב אשר מספקת שירות חשוב של אבחון פסיכודידקטי יכולה למצוא קשיים רגשיים המפריעים בלימודים וכן לבדוק את רמת האינטליגנציה (בהתאם לגיל הנבדק). לאחר אבחון ניתן להציע פתרונות ודרכי התערבות נאותים.

פסיכולוגית קלינית תל אביב

אבחון פסיכודידקטי יכול לבדוק ולהעריך מהי היכולת של הנבדק (לרוב ילד או בני נוער, אך לא בהכרח) בנושאי למידה שונים. נבדקת היכולת בקריאה, כישורים בנושאים כגון חשיבה מתמטית, כתיבה, הסקת מסקנות. אפשר לבדוק יצירתיות וכושר דמיון. אך חשוב לא פחות להבין כי אבחון פסיכודיאגנוסטי משמש גם בתור אבחון פסיכולוגי המקדים קבלת הקלות מתאימות. הקלות שנועדו לאפשר לילדים להביא לידי ביטוי את היכולת, למרות הקשיים (כגון דיס גרפיה, שגיאות כתיב, קשב וריכוז וכדומה). פסיכולוגית קלינית תל אביב המתמחה בהיבט הדידקטי יכולה לאתר לא רק קשיים. חשוב לא פחות להצביע במידת האפשר גם על מוקדי של עוצמה ויכולות בקרב הנבדק/ת. חשוב לציין כי לאחר אבחון פסיכודידקטי ניתן לקבל הקלות במבחנים, בהתאם לקריטריונים של משרד החינוך. מטבע הדברים, ההורים רוצים לקבל גם תוצאות בכתב. ניתן לקבל המלצות וחוות דעת עבור גורמים בית ספריים, למחנכים, לוועדות שונות כגון וועדות השמה ועוד.