שיטת רייטמיינד

מה כוללת השיטה?
זהו ארגז כלים שפותחו מתוך ניסיונה האישי של טליה בעקבות היציאה ממשבר ומתבססים על כמה תחומים : פסיכולוגיה חיובית , פסיכולוגיה קוגניטיבית התנהגותית, דמיון מודרך, היפנוזה וטכניקות השפעה על התת מודע ושכנוע עצמי השיטה מבוססת על עקרונות כלליים לפיהם העולם פועל (למשל – מה שאתה מתמקד בו – גדל). על קודים אישיים ספציפיים וחוזקות ממוקדות הקיימות אצל כל אדם, שאפשרו לו להצליח בעבר. השיטה עובדת גם על רצון,אמונה ומחויבות. איתור מה גורם לאדם לרצות לחיות עבורו והופך את חייו לבעלי ערך ומשמעות. השיטה מסייעת לדלות את הידע שאצור בזיכרון המודע והבלתי מודע של כל אדם, לגבי החוזקות ואפיוני ההצלחות הייחודיים לו, לבנות עבורו קוד אישי להצלחה בהתמודדות בהווה ולשתול אותו בחזון שלו לעתיד לחיסון מול משברים עתידיים.

מהו הייחוד של השיטה?
טליה היא פסיכולוגית קלינית מומחית, למדה בהצטיינות במוסדות האקדמאיים הטובים ביותר, קיבלה הרשאה ממשרד הבריאות למומחיות בפסיכולוגיה קלינית ולהיפנוט והתמחתה בטיפול וייעוץ במשך שנים רבות. טליה עברה בעצמה מצבי משבר ובעקבות יציאה ממחלה קשה למדה על העוצמה הטמונה בפוטנציאל האנושי וכיצד יש להביאה לידי ביטוי. היא פיתחה את השיטה על סמך ניסיונה האישי והמדעי וכיום מטפלת באמצעותה ומרצה לאנשי מקצוע ולסטודנטים מתחום הטיפול,והניהול. השיטה מבוססת הן על הכלים שמציעה הפסיכולוגיה הקלאסית והן על כלים מדעיים חדשניים מתחום הפסיכולוגיה החיובית.

מדוע כדאי לכל אחד ללמוד להשתמש בשיטה?
משברים קורים לכל אחד מאיתנו במהלך החיים, הן במישור הבריאותי והן במישור הנפשי, הן בעקבות שינויים בחיים האישיים והן המקצועיים, הן משברים גדולים והן מצבי לחץ ושחיקה קטנים שמצטברים. השיטה יכולה לאפשר לכל אחד במקום להאשים או לשאול למה זה קורה דווקא לי – ללמוד כיצד ניתן להתעלות מעל המצב, להתפתח ממנו ולהגיע לתפקוד מיטבי. השיטה מלמדת כלים לשלוט בחשיבה במילים ובדימויים מהם המח שלנו מורכב, ולחבר אותם לרגשות המתאימים שנותנים לנו מוטיבציה חיובית והתלהבות ומובילים לעשייה ולשינויים בהתנהגות ובבריאות. השיטה מסייעת לאדם לאתר את העוצמות החבויות בו להאיר עליהן תוך מיקוד באיתור מצבים של תפקוד מיטבי ואידיאלי בעבר והבאתם לחיים שלנו בהווה, כאן ועכשיו, בכל רגע נתון. השיטה מלמדת את האדם כיצד לשאול את השאלות הנכונות ולשתול במוחו את הדימויים והמחשבות הנכונים. כל אדם שילמד את השיטה ידע לעשות זאת לא רק באופן חד פעמי אלא בעקביות והתמדה. התוצאות של השיטה גורמות לשיפור משמעותי בבריאות הפיזית, הפחתת מתחים, שיפור דימוי עצמי, יחסי אנוש ותפקוד שמאפשר חיים מתוך רווחה, תחושת משמעות ושמחה אמיתית. השיטה יכולה לשמש הן בני אדם יחידים והן חקר הצלחות בארגונים ואצל מנהלים.