?מהי תוצאה ומה קורה לנו כשאנו חיים לפי תוצאות

עלינו להבין. מהות התוצאה לא מתקיימת ברגע זה. התוצאה נמצאת בעבר, מה שהיה ובעתיד, מה שיהיה. תוצאה הינה דבר מת.

כאשר ישנה תוצאה, זה אומר שזה גמור. כהרף עין. אין דבר לעשות איתה. אין יצירתיות. אין בה יותר חיים. רק האגו והדימוי העצמי שמחים או עצובים ביחס לתוצאה שהייתה. והתוצאה שתהייה? אליה אנחנו מוכוונים: מעוררת בנו פחדים, מאריכה את הדרך. האם אני אשיג או לא אשיג? האם אני אגיע? האם אני אזכה? שני המצבים הללו מרחיקים אותנו מהרגע. מרגע זה. מרחיקים אותנו מהרגוע. רגע=רגוע. מרחיקים אותנו מהשלום האמיתי. שלמות=שלום.

הצורך העז והכמיהה לתוצאות טובות (טובות בעיני החברה, כמובן) נובע מהקשר שבין התוצאה ל'ערך' שלנו כבני אדם. זהו דפוס חברתי. אז בואו נשאל את עצמינו האם אנו בוחרים לאהוב אנשים או להעריך אותם כבני אנוש ע"פי התעודות שהם מחזיקים בידם? ע"פי כמה כסף יש להם והצלחה בעסקים? אם לא – אז בל נעשה זאת גם לעצמנו.

איני אומרת שאין חשיבות לתוצאה. תוצאה היא דבר חשוב, אבל היא רק נקודה בדרך, והדרך כל הזמן מתנהלת. אז למה לחיות רק נקודה בדרך ולא את כל הדרך? האם זה מועיל שאנו חיים את התוצאה שהייתה או תהיה? חיים את העבר או העתיד במקום את ההווה?

אם כן, כל מה שנותר לנו הוא לעשות ככל יכולתנו ברגע נתון, ולהניח ליתר לקרות מאליו. לברך שהדבר הנכון והמתאים יתממש.

היו בתשומת לב במהלך היומיום למתיחות ולעומס שנוצר עקב הדאגה והחרדה מהתוצאות, ובו ברגע שאתם שמים לב לסוג מחשבות שכזה – הרפו. הניחו וזכרו שהכול בסדר. מה שאתם זה מה שאתם. וזה הטוב ביותר עבורכם.