דמיון מודרך ככלי טיפולי בהתנהגויות אכילה

דימיון מודרך הינו יצירה מודעת ורצונית של רשמים חושיים מנטליים לצורך שינוי העצמי ולכן נמצא כשיטה טיפולית יעילה לשינוי התנהגויות אכילה כהשמנת יתר ואנורקסיה נברוזה, בעיקר כשמשולב כחלק מתוכנית התנהגותית מקיפה יותר.

למאמר המלא ◄

berries-blackberries-breads-979310.jpg
 

עובד מאושר יוצר מעביד עשיר

המחקרים קובעים בוודאות: אדם מאושר יותר הוא עובד פרודוקטיבי יותר. כיצד תורמת הפסיכולוגיה החיובית להגברת האושר? האם כדאי לשכור עובדים מאושרים? או שמא לסייע לאושר העובדים הקיימים?

למאמר המלא ◄

blog pics.png
 
 

שינוי הרגלים - יש דבר כזה

שינוי הרגלים מתחיל בחשיבה חיובית ( מה אנחנו רוצים להשיג) ולא בחשיבה על מה רוצים לשנות. לפניכם עיקרי החידושים בגישת הפסיכולוגיה החיובית, וגם כמה עצות מעשיות ליישום מיידי מוצלח.

למאמר המלא ◄

blog pics (2).png
 

הילד הזה לא עני

חידה: הוא ישן על מצעי כותנה מצרית, פוסע על שטיח מעודן מפרוות ארנבת ומאחסן את בגדיו בארון יוקרתי שהוזמן במיוחד מפאריס. האם מדובר באיש עסקים נהנתן והדוניסט? לא - זה דווקא הילד הקטן שלו. החדרים של ילדי העשירים - הכי רחוק מאיקאה...

למאמר המלא ◄

blog pics (3).png
 

מוכרחים להיות שמח?

לפסיכולוגיה חיובית יש תפקיד חשוב בהגברת האושר אצל עובדים. אולם האם היא ממלאת תפקיד גם בהגברת הפרודוקטיביות? והאם יש קשר בין הגברת האושר לבין הגברת הפרודוקטיביות? התשובה, כצפוי, מורכבת יותר.

למאמר המלא ◄

blog pics (1).png
 
 
 

אופטימיות מודרכת

עקרונות הפסיכולוגיה החיובית חודרים לארגונים. הציניקינים יגידו שאין מנוס וחייבים לפעמים "לתת לעובדים בראש", המצדדים טוענים שהאושר של העובד מתורגם ליעילות והספק בעבודה, כפי שמסביר איש העסקים איציק תשובה: "השיטה עוזרת להזיז ולשפר תהליכים בארגון, היא מועילה דה פקטו".

למאמר המלא ◄

 

פחות דיבורים, יותר מעשים

מחקרים רבים מצביעים על ירידה בתשוקה המינית כבר לאחר ארבע שנות נישואים. אין צורך להשתומם, ירידה בכמות ובאיכות הסקס במערכת יחסים ארוכה היא תסריט ידוע מראש, אבל מה הפתרון?

לכתבה המלאה ◄

blog pics (6).png
 

נומופוביה: חרדות ללא סמארטפון

האם אתם בפאניקה כל פעם שאתם יוצאים מהבית ושוכחים את הסמארטפון, מרגישים צורך לבדוק מיילים גם בחוף הים? כנראה שאתם סובלים מנומופוביה..

לכתבה המלאה ◄

blog pics (5).png
 
 

באיחור אופנתי

אין כמו חג כדי להזכיר לכם שלא כולן מתקתקות חתונה בגיל 24. יש מי שבוחרות לעשות את זה הרבה יותר מאוחר, וממש לא מרגישות צורך להתנצל

לכתבה המלאה ◄

time-3222267_1920.jpg
 

נשואה פלוס שניים, מחפשת

ניוז פלאש: נשים בוגדות לא פחות מגברים. למה? כי הן רוצות לתקשר עם מישהו ורצוי גם סקס טוב. איפה הן צדות? בעיקר באינטרנט. ומה קורה עם הגברים? באמת שאלה טובה

לכתבה המלאה ◄

baby-blur-celebration-257910.jpg
 

התאהבת במדריך הכושר?

כנראה שאת נמשכת לדמויות סמכותיות. איך זה שכמעט כולנו התאהבנו מתישהו נואשות במורה/מדריך/מרצה שלנו, ואיך פרויד קשור לזה? סיפורים מהחיים..

לכתבה המלאה ◄

enjoyment-facial-expression-fashion-1089147.jpg