טליה לוי טיטיון

about_me.jpg

  • פסיכולוגית קלינית וניהולית מומחית רישיון מס. 04333 אישור מומחיות מס. 4915 ממשרד הבריאות.
  • מטפלת בהפנוט רישיון מס. 0462 ממשרד הבריאות.
  • מרצה לפסיכולוגיה חיובית במכללה האקדמית תל-אביב יפו, אוניברסיטת תל אביב ומוסדות נוספים.

  • מומחית בטיפול וייעוץ בגישות חדשניות בפסיכולוגיה קוגניטיבית התנהגותית, פסיכולוגיה חיובית ומדעי המח.
  • יועצת למנכ"לים ומנהלים בכירים בחברות מובילות במשק הישראלי דוגמת מי עדן, תנובה ואחרים.
  • בעלת תואר שני בפסיכולוגיה בהצטיינות
 
 
 

הסיפור האישי

 
Line.png
 

ב- 1995, ילדתי את בנותיי התאומות. כשיצאתי מהניתוח הקיסרי, מצאתי את עצמי בטיפול נמרץ במצב אנוש, מועמדת להשתלת לב. הרופאים הסבירו לי שהלב שלי נפגע מאוד קשה ושחליתי במחלת לב מאוד נדירה הפוגעת בשריר הלב (1:400000 לידות) והדרך היחידה היא לעשות השתלת לב. בלילה הראשון פחדתי לעצום את העיניים, שמא לא אתעורר. בקשתי רק דבר אחד - לראות את השמש זורחת ואת התינוקות שלי שהיו בפגייה. כל יום שהשמש זרחה ידעתי שאעשה הכל כדי לחיות, לחיות בשבילן ובשביל כל הדברים שרציתי להגשים בחיי. החלטתי שאני לא לוקחת בחשבון את האפשרות שאמות אלא רק את זו שאבריא ואחיה. אלו היו המחשבות שזרעתי בראשי, התמונות ששתלתי בדמיוני והרגשות בהם מילאתי את עצמי. כל יום מחדש דמיינתי את עצמי בריאה, מגדלת את הבנות, צוחקת, מטפלת, ממשיכה ללמוד. דמיינתי איך שריר הלב שלי שוב עובד, וממש נכנסתי לפרטים והצמדתי לדימויים תחושות פיזיות, מה שהפך את זה ליותר אמיתי ומוחשי. זה השפיע עלי, פיזית, על ההתנהגות שלי, על הלב שלי. כל יום במשך חודש וחצי עבדתי עם הדמיות מחשבות ורגשות ואחרי חודש וחצי שוחררתי מטיפול נמרץ וכעבור חודש נוסף הלב חזר לתפקוד רגיל ולא הייתי זקוקה יותר תרופות. אני דמיינתי שאני מרפאה את השריר. ריפאתי את עצמי ממצב כמעט בלתי אפשרי באמצעות אמונה, סוגסטיות, עבודה עם תת המודע והיפנוזה.

את 22 השנים הבאות הקדשתי ללימוד המחקרים החדשים במדעי המח והשיטות החדשניות ביותר לשיפור איכות החיים. פיתחתי שיטה טיפולית ייחודית שעזרה לאלפי אנשים וארגונים להגשים את עצמם, לשפר את הפרודוקטיביות ושמחת החיים, ולהפחית את המחסומים והחרדות. השיטה כוללת סט של כלים ואסטרטגיות מוכחים משישה תחומים: פסיכולוגיה חיובית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, היפנוזה ותת מודע, הדמיות, גישות מן המזרח וטכניקות לשכנוע עצמי. השיטה עובדת על רצון, אמונה ומחויבות ומשלבת עקרונות של פעולה ומימוש עצמי. השיטה מסייעת ליחידים לאתר את העוצמות החבויות בו להאיר עליהם ולעשות בהם שימוש כך שהוא יכול לשנות את התייחסות שלו לעצמו ולעולם, וזה יכול להשפיע עליו הן ברמה הפיזית, הן ברגשות והן ברמת ההתנהגות. בארגונים נחקור הצלחות וכאשר שמים על זה את הפוקוס מתחולל תהליך שגורם למוטיבציה והתלהבות אצל האנשים העובדים בארגון, הקשרים בין העובדים לבין מנהלים מתחזקים האווירה חיובית והביצועים משתפרים. אפשר לעזור באמצעות השיטה גם בתחומים רפואיים וגם בתחומים פסיכולוגים. השיטה מלמדת למצוא עוצמות שחוויות בנו גם כדי להתמודד עם משברים ולצמוח מהם.

את IOPTIMIND הקמתי כדי להגשים את החלום להפוך את השיטה לנחלת הכלל. מטרתה של IOPTIMIND להגיע לשיפור התפקוד בתחומים שונים, ובעיקר יישום לבריאות, שגשוג (WELL-BEING) וגמילה מהתמכרויות דוגמת מיגרנות, כאבי גב, תסמונת המעי הרגיז, הפחתת לחץ דם גבוה, בעיות לב, דיאטה, גמילה מעישון, סרטן ונוספים. החלום שלי הוא שאמשיך לזכור את מה שקרה ואדע להמשיך ולהעריך ולהוקיר את המתנות הקטנות שהחיים נותנים לי מידי יום, ואדע להעריך את מה שיש לי ולהתמקד בחצי הכוס המלאה. כי כשאתה יוצא ממשבר אתה אומר לעצמך :" וואהו השתנו לי החיים ועכשיו אני יודע להעריך גם את הדברים הקטנים ואת מה שיש לי השתנתה לי הפרספקטיבה על החיים ועכשיו אני כבר לא לוקחת שום דבר כמובן מאליו.", אבל אחרי כמה זמן, שוכחים וחוזרים לשגרה. והחלום שלי הוא לזכור כל הזמן לחיות בתחושת הוקרה ותודה על מה שיש לי וללמד גם אנשים אחרים לחיות מאותה שמחה.

 
טליה לוי טיטיון
 
 
 
 
 
 
Text with line copy.png